Svetainės medis Klauskite
Apie mus |Bendruomenės |Klauskite |Kontaktai

  

 

Apie bendruomenes
"Ir vėl į tėviškę grįžtu..." 2017.08.07

Veltui Jūsų mintys į svetur keliauja,

Žemė, nors šviesiausia, bus visur tamsi.

Čia brangiau už auksą – juodos žemės sauja,

Nes kiekvienoj dulkėj čia tu pats esi...

                       (K. Inčiūra)

 Šiltas ir saulėtas liepos 29 dienos šeštadienis Mieliūnų bendruomenės gyventojus, jaunimą, svečius, kraštiečius sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę, kuri vyko gėlėmis išpuoštame bendruomenės kieme.

        Šventė prasidėjo krepšinio varžybomis. Penkios jaunųjų žaidėjų komandos smagiai kovojo dėl geriausiųjų vardo. Prasidėjus šventės oficialiajai daliai, Mieliūnų bendruomenės pirmininkė Audra Kaziliūnienė pasveikino visus susirinkusius ir pristatė, kad šiais metais kraštiečių šventė suorganizuota, pagal Žemės ūkio finansuojamą projektą „Ir vėl į tėviškę grižtu...“, kurio pagrindinis tikslas – tęsti Mieliūnų bendruomenės gyventojų ir išeivių susiėjimus, suburiant juos tradicijų ir papročių išsaugojimui... Kraštiečius savo atvykimu pagerbė ir pasveikino LR Seimo nariai Audrys Šimas ir Viktoras Rinkevičius, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, Vabalninko seniūnijos seniūnė Lilija Vaitiekūnienė. Šventėje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Audrius Mukas, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Vida Jasinevičienė, Vabalninko seniūnijos kaimo bendruomenių atstovai. Prisiminimais dalijosi kraštiečio dailininko Antano Kučo anūkas, sulptorius Daumantas Kučas. Jis papasakojo ne tik apie savo senelį, jo darbus, kvietė pasižiūrėti dailininko darbų parodos, kuri veikė bendruomenės namų foje, bet pristatė ir savo, kaip skulptoriaus, darbus.

Savo darbus, rankdarbius pristatė ir vietos amatininkai: Mykolas Bėliakas surengė kalvystės, mezginių ant grėblio darbų parodą, papasakojo apie dabartinius savo pomėgius – kalvystę, medžio darbus, kepimą, mezgimą, vaišino savo keptomis bandelėmis. Šventės dalyviai galėjo pasidžiaugti Mieliūnų bendruomenės narių: Levantinos Kučinskienės raštuotų kojinių, pirštinių, skuduriniais nertinių takelių darbais, Ilonos Pavilionienės nertais iš lino rankdarbiais bei mezginiais. Savo produkciją pristatė ir Levandų ūkio savininkės, bendruomenės narės Giedrė Jankūnienė ir Otilija Stirkienė, naminiu šakočiu vaišino Asta ir Rimantas Kučai. Humoro nestokojanti bobutė Pranė (Ilona Pavilionienė) pravedė „Kartų mūšio“ varžytuves, patikrino jaunimą ar moka sodinti bulves taip, kaip sodindavo senoliai, surengė bulvių rinkimo varžybas.

Gerą nuotaiką šventės dalyviams dovanojo dainininkė vabalninkietė Neringa Baltrėnė, linijinių šokių kolektyvas iš Panevėžio, kraštietis daininkas Aidas Manikas, kuris ne tik pats dainavo, bet mieliūniečiams bei jų svečiams pateikė siurprizą, kartu su juo į šventę pakvietęs atvykti ir padainuoti lietuvių estrados legendą Nijolę Tallat-Kelpšaitę.

Šventės pabaigoje padėkota jaunimui už didelį indėlį, prisidedant prie projekto įgyvendinimo, buvo apdovanojami labiausiai pasižymėję, prisidėję prie krašto puoselėjimo kraštiečiai, bendruomenės nariai, varžybų ir viktorinos nugalėtojams įteikti prizai, medaliai, padėkos.

Pojekto „Ir vėl į tėviškę grižtu...“ iškelti ir įgyvendinti uždaviniai: suorganizuoti žymaus kraštiečio, dailininko – grafiko Antano Kučo darbų parodą, suorganizuoti vietos amatininkų edukacinę mugę, suorganizuoti vietos ir išeivių jaunimo sporto varžybas, suorganizuoti tradicines „Kartų mūšis“ varžytuves tarp įvairių kartų atstovų, šventę padarė prasmingą, įdomią ir reikalingą. O, kad šventė reikalinga, buvo matyti iš švytinčių žmonių veidų, šiltų žvilgsnių. Mieliūnų krašto žmonės įrodė, kad šio krašto žmonėms rūpi ne tik dabartis ir ateitis, bet ir savojo krašto praeitis, istorija.

          Šventės suburia, suartina žmones, pakelia ir suteikia naujų jėgų naujiems darbams.

 

Mieliūnų bendruomenės informacija

 

 

 

back   Atgal

 

Paieška:
Naujienų prenumerata:

 

 
Renginių kalendorius
tarp
2019 metų sausis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
tarp

Biržų rajono vietos veiklos grupė 

Įmonės kodas: 300050981

J. Janonio g. 2, LT-41138 Biržai. 
Tel./faks.: 8 (450) 31 551 
El. paštas: info@birzuvvg.lt
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design